Zimní olympiáda

Na Zimní olympiádě  se setkali nejúspěšnější soutěžící ze Žákovské soutěže na téma les. Celkem 22 žáků českých škol (ZŠ  Janov, ZŠ Hamr, 11. ZŠ Most,ZŠ Školní Louny a ze ZŠ Prokopa Holého Louny se sešlo s 30 žáky z německých škol. V NSZ Erzgebrige je čekala soutěž o postup na květnový víkendový pobyt. Na pobyt se probojovali žáci ze ZŠ Školní Louny a ze ZŠ Prokopa Holého Louny. Ostatním školám děkujeme za účast a rádi je zapojíme do dalších našich projektových aktivit pro mládež.

čtvrtek 28.3. 2013

Výherci obdrželi zajímavé ceny

Po vyhlášení výsledků naší Žákovské soutěže na téma Les proběhlo  předání cen a diplomů třem nejúspěšnějším zúčastěným třídám. Lektor  projektu pro českou stranu Adam Chrenka osobně třídy navštívil  a k výhře jim pogratuloval.  Žáci měli z cen velkou radost a zároveň se zajímali o další aktivity projektu.

pátek 22.3. 2013

1. místo 5B Masarykovo ZŠ Krupka

středa 27.3. 2013

2. místo 4.-5. třídy ZŠ Ročov

3. místo 4B ZŠ Školní Louny

Napínavý dotazník o přijetí vlka

„Lesní expedice“ jsou úspěšně ukončeny.
Po ukončení „lesních expedic“ na téma vlk dostali pedagogové zodpovědní za ekologickou výchovu pozitivní zpětnou vazbu. Žáci pracovali na projektu k tématu vlk čtyři dny. Obzvláště napínavé bylo vyhodnocení dotazníku o přijetí vlka, který žáci vyplnili na začátku projektu. V grafech, které můžete vidět pod textem, jsou zaneseny odpovědi cca. 200 dotazovaných.
Velmi zajímavé je také srovnání dotazníků se závěrečným vyhodnocením. Zde žáci odpovídali na otázku: „Máš radost z toho, že se do Německa opět vrací vlci?“ Přinejmenším o 15% více žáků se po projektu těší z návratu vlka do Německa a 50% žáků udává, že při procházce vlčí oblastí by měli méně strachu.

úterý, 26.3.2013

Prezentace+statistika+dotazník
Präsentation+Statistik+Fragebogen.pdf
Adobe Acrobat Dokument 1.3 MB
Zpětná vazba
Feedback gesamt_CZ xlsx.pdf
Adobe Acrobat Dokument 279.3 KB

Lesní expedice úspěšné proběhly.

 

Na začátku měsíce března proběhly poslední návštěvy v rámci 4. modulu v našich účastníckých školách. Den začal přednáškou o mravencích jako o velice důležitém živočichu pro les. Během přednášky žáci shlédli zajimavá videa ze života mravenců a také vyplňovali pracovní list. Po přednášce šli do terénu v blízkosti školy, kde na ně čekalo překvepení .. Žáci si mohli na živo prohlédnout a vyfotit dvě sovy: výra velkého a kalouse ušatého. K tomu si vyslechli zajímavé povidání ze života těchto nočníchn dravců. V ramci praktické výuky o lese si žáci vyzkoušeli základy z oboru dendrologie. Pomocí přírustového nebozezu zjišťovail věk a kvalitu stromů. Za dobře odvedou práci si žáci za odměnu zahráli pár her s lesní tématikou. Poslední hodinu došlo ke shrnutí projektu a ke zpětné vazbě. Žáci i učitelé byli z lesních expedic nadšeni, hlavně ocenili exkurzi v Německu, aktivitity v terénu a celkovou připravenost a náplň projektu..

úterý 5.3. 2013

4. modul Lesních expedic v 6A ze ZŠ Školní Chomutov

pátek 8.3. 2013

4. modul Lesních expedic v 6A ze 3. ZŠ Litvínov

Arnika
Arnika
Schwarzspecht, Datel černý
Schwarzspecht, Datel černý
Holunder-Knabenkraut, Prstnatec bezový
Holunder-Knabenkraut, Prstnatec bezový