24.10.-21.12.2012

Výstava "Biologická rozmanitost a NATURA 2000 v Krušných horách/ Erzgebirge" až do Vánoc k vidění ve Schole Humanitas Litvínov

 

Dne 24.10. proběhla vernisáž naší dvojjazyčné putovní výstavy v aule Střední odborné školy pro ochranu a obnovu životního prostředí Schola Humanitas v Litvínově. Po zdravici pana Turbáka, ředitele školy, se slova ujala paní Claudia Pommer, vedoucí Naturschutzzentrum Erzgebirge. Ve své řeči upozornila na alarmující úbytek biologické rozmanitosti. Podle jejich slov hrozí, že naši pravnuci v roce 2200 zde zažijí již jen polovinu živočišných a rostlinných druhů.

 

Potěšilo nás, že se na vernisáži sešli zástupci všech třech partnerů projektu Pestrý-Bunt - Schola Humanitas, ZO ČSOP Teplice a Naturschutzzentrum Erzgebirge.

 

Výstava je v aule Scholy Humanitas přístupná veřejnosti od 24.10. do 21.12. 2012 a to vždy od pondělí do pátku, od 9:00 do 18:00 hod.

Bližší informace o místě konání získáte na www.humanitas.cz.

Adresa školy:
Schola Humanitas
Ukrajinská 379
436 01, Litvínov

 

11.10. 2012

Pilotní ověření Žákovské soutěže na téma Les

 

11. října proběhlo na Lesné v Krušných horách pilotní ověření soutěžích otázek Žákovské soutěže na téma Les. Této akce se zúčastnilo celkem 42 žáků. Za českou stranu ze ZŠ Lingua Univerzal Litoměřice a za německou stranu Gymnázium Pirna. Žáci vytvořili 4 mezinárodní skupiny a společně vypracovávali 19 vybraných úkolů. K dipzozici měli český i německý text a dva notebooky s připojením k internetu. Účelem bylo ověření srozumitelnosti zadání otázek a jejich zaujetí pro budoucí soutěžící.

Projekt s názvem „Pestrý – Bunt, Přátelé biodiverzity v Krušných horách/Erzgebirge“ vstupuje do druhého roku a přináší další z řady oblíbených aktivit. Tentokrát se jedná o druhé kolo korespondenční soutěž, letos na téma „Les.“

Cílem soutěže je žákům v Ústeckém kraji a v Sasku připomenout význam lesa pro náš život. Žáky čekají dvě kola zadání soutěžních otázek. Soutěž je také rozdělena do dvou věkových kategorií:

- žáci prvního stupně 3. -6. třída, kteří soutěží jako kolektiv

- starší žáci z 6. – 8. třídy, kteří mohou soutěžit individuálně nebo v malých týmech

Arnika
Arnika
Schwarzspecht, Datel černý
Schwarzspecht, Datel černý
Holunder-Knabenkraut, Prstnatec bezový
Holunder-Knabenkraut, Prstnatec bezový