Staňte se aktivním členem sdružení


Vedle opatření a akcí, které jsme v rámci projektu naplánovali, je našim centrálním zájmem získat přátele angažující se pro ochranu biologické rozmanitosti. Proto jsme se rozhodli založit v roce 2013 sdružení „Pestrý-Bunt. Přátelé biodiverzity v Krušných horách/ Erzgebirge“ a jeho prostřednictvím dlouhodobě pečovat o přírodu a kulturní krajinu.

Již máme první nadšence – a čím dřív o Tobě a o Vás budeme vědět, tím více můžete věci sami ovlivnit. Máte zájem účastnit se exkurzí (v roce 2012), žákovských výměn a soutěží, spolupracovat na praktických opatřeních, nebo chcete o biodiverzitě informovat veřejnost, hledáte platformu pro odborné referáty nebo chcete pořádat exkurze, neváhejte a ozvěte se nám.

Nezáleží na věku ani na vědomostech – měli byste mít však zájem o česko-německou spolupráci na dobrovolnické bázi týkající se naší přirozené biologické rozmanitosti v Krušných horách. Je spousta možností, jak spolupracovat.

Leží zcela v našich rukou, jaká bude náplň sdružení, které v roce 2013 probudíme k životu. První přání i nápady již registrujeme. A každý, kdo se aktivně do činnosti sdružení zapojí, se může spolupodílet na utváření naší cesty.

Těšíme se na Tvoje a Vaše nápady.

 

Arnika
Arnika
Schwarzspecht, Datel černý
Schwarzspecht, Datel černý
Holunder-Knabenkraut, Prstnatec bezový
Holunder-Knabenkraut, Prstnatec bezový